O nas

Wychodząc z założenia, że jeżeli coś jest o wszystkim, to w gruncie rzeczy jest o niczym postanowiliśmy stworzyć portal poświęcony wyłącznie zasadom opodatkowania odpłatnego zbycia nieruchomości. Z danych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w ciągu roku Polacy dokonują kilkuset tysięcy transakcji kupna – sprzedaży nieruchomości (np. w roku 2011 dokonaliśmy ich ponad 400 tysięcy!), z czego znaczna część dokonywana jest przed upływem 5 lat od dnia nabycia, a więc podlega opodatkowaniu.

W Internecie trudno jest znaleźć kompleksową i pełną informację dotyczącą sposobu opodatkowania zbycia nieruchomości oraz ewentualnych ulg, z których można skorzystać. Na wielu portalach można znaleźć powtarzające się informacje będące jedynie ogólnikami dotyczącymi tematu (w konsekwencji pozostawiającymi wiele niedomówień) lub pojedyncze bardzo szczegółowe problemy, które wyrwane z kontekstu ciężko zrozumieć.

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy z nas ma czas, możliwości lub po prostu ochotę na wizytę w urzędzie skarbowym, który zresztą nie zawsze okazuje się pomocny w rozstrzygnięciu dręczących nas problemów.

PIT-39 info to pierwszy i prawdopodobnie jedyny portal w pełni dedykowany opodatkowaniu odpłatnego zbycia nieruchomości (my innego nie znaleźliśmy). Ideą, która przyświeca nam przy tworzeniu portalu jest dostarczenie kompletnych, zrozumiałych i łatwych do znalezienia informacji.

Co gwarantujemy?

  • fachową wiedzę i duże doświadczenie w zakresie załatwiania spraw związanych z odpłatnym zbyciem nieruchomości
  • wykorzystanie tylko sprawdzonych i pewnych źródeł informacji
  • zawsze postaramy się rozwiązać Państwa problem szybko i fachowo

Zapraszamy do lektury i kontaktu!
Portal PIT-39 info istnieje od 1 grudnia 2013 roku i jest częścią Projektu PoznajPodatki.pl. Od początku portal dostępny był pod adresem www.pit-39.info, aktualna wersja dostępna jest pod adresem www.pit-39.poznajpodatki.pl